Циркузи во Цирих: Куче прекина меч, па се симна газдата на клубот за да го прибере (ВИДЕО)

Фудбалерите на Цирих и Сион одиграа 1-1 во 21. коло од швајцарското првенство, а на мечот беа доделени седум жолти, еден црвен кратон и беше промашен пенал, но главната улога ја имаше едно куче.

Кучето на претседателот на Цирих го прекина натпреварот, па тој мораше да се симне од ложата и да се пробие низ трибините за да го земе своето милениче.