Србија не знае за пораз - го совлада и Нов Зеланд!

Кошаркарите на Србија денеска славе против Нов Зеланд со 88-78 во уште еден подготвителен меч пред настапот на Мундобаскетот во Кина.

Нов Зеланд имаше предност на почетокот на мечот, но набрзо Србија ја презема иницијативата и стигна до триуфот.

Милутинов го заврши мечот со 19 поени, а два помалку од него имаше Марјановиќ, кој остана да одмори на клупата во последната четвртина.

На другата страна Тај Вебстер беше најдобар со 16 поени, а Лу и Милер постигнаа по десет.

Да потсетиме, Мундобаскетот во Кина почнува на 31 август.