Димитријевиќ избран во тимот на неделата во ВТБ-лигата (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ одигра неверојатен натпревар против ЦСКА Москва и постигна 40 поени за Уникс Казан, а тоа му донесе и место во тимот на неделата во ВТБ-лигата.

Димитријевиќ имаше историски настап и постави рекорд во кариерата, а со тоа му помогна на Уникс да го освои првото место во регуларниот дел од сезоната.