Заврши серијата победи на Емил Рајковиќ и ЦСКА во ВТБ лигата

Зенит стави крај на серијата победи на Емил Рајковиќ и ЦСКА Москва во ВТБ лигата, по 24 меча без пораз, конечно тимот на нашиот тренер загуби меч, беше поразен со 90-86.

Зенит тргна подобро во мечот, го доби првиот период со 26-18, но ЦСКА Москва комплетно се врати во мечот и во последните десет минути влезе со предност од 64-63. Во финишот Зенит подобро се снајде и на крајот дојде до триумф против големиот ривал од 90-86.

ЦСКА Москва е лидер на табелата со 24 победи и еден пораз, Уникс Казан е втор, трет е Зенит.