Мекиќ со „Излези момче“ ја прослави титула со Задар (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ заедно со неговите соиграчи ја освои шампионската ттиула во Хрватска, а потоа заедно со навивачите на клубот го прославија успехот.

Мекиќ беше пресреќен за новиот успех со Задар и почна да ја пее македонската навивачка химна „Излези момче“.