Димитријевиќ и Уникс со доминантна партија израмнија против Локомотив!

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одигра одлична партија и го предводеше Уникс Казан до победа на гостувањето кај Локомотив Кубан од 85-68 со која израмнија на 2-2 во полуфиналната серија од ВТБ лигата.

Уникс направи брејк и тоа со убедлива партија и ја врати надежта дека по разочарувачките мечеви кои ги загуби.

Лидер во победата беше нашиот Димитријевиќ кој постигна 20 поени, имаше шест асистенции, четири украдени топки и три скока. Македонецот имаше поддршка и од Рејнолдс кој постигна 18 поени.

Полуфиналната серија сега се сели во Казан.