„Учевме од грешките, дадовме жртва и заслужено сме шампиони!“

Кошаркарот на Бостон селтикс, Џејлен Браун кажа дека заслужено го освоиле шампионскиот прстен во НБА-лигата, откако во финалето беа подобри од Далас маверикс.

Браун беше избран за МВП во финалето на најсилната кошаркарска лига во светот, а по дуелот кажа дека успешно ги елиминирале грешките од минатото.

„Учевме од грешките и го покажавме тоа во текот на цела сезона. Дадовме жртва, игравме добро и заслужено сме шампиони. Чувството е неверојатно“, кажа Браун.