Потег на денот во НБА: Лабаво со една рака погоди од половина терен (ВИДЕО)

Стивен Адамс го има потегот на денот во НБА, на мечот Њу Орлеанс – Оклахома (118-123) откако успеа да даде кош од преку половина терен во последните стотинки пред полувремето на овој меч.

И сето тоа го направи така лабаво, откако ја доби топката на нешто повеќе од една секунда и како да е нормално и секојдневие, со една рака ја фрли во кошот за да погоди – „без коски“. Адамс е кошаркар на Охлахома, па со погодокот ја замолкна арената во Њу Орлеанс.

Мечот го заврши со дабл-дабл – 11 поедни и 11 скока.