Дончиќ се појави со урнебесна маичка: Сè што ми треба е - месо и ракија! (ФОТО)

Кошаркарите на Далас маверикс синоќа беа поразени од Шарлот хорнетс со 109-117, а повторно во центар на внимание е Словенецот Лука Дончиќ поради маичката која ја носеше пред и по натпреварот.

Дончиќ привлече големо внимание со неговата маичка на која пишуваше „Сè што ми треба се суво месо и ракија“, а тоа предизвика и реакции на социјалните мрежи кај неговите фанови.

Словенецот го заврши дуелот против Шарлот со 34 поени, 10 скокови и осум асистенции, но тоа не беше доволно за триумф против еден од најлошите тимови во НБА-лигата.