Кошаркар на Реал Мадрид го повтори историското забивање на Мајкл Џордан (ВИДЕО)

Навистина неверојатен потег имаше кошаркарот на Реал Мадрид, Џордан Микеј, кој успеа да забие против Тенерифе и тоа со скок од линијата за слободни фрлања.