Италија во чудо: Спектакуларно шоу на навивачите на Партизан среде Болоња (ВИДЕО)

Кошаркарите на Партизан дојдоа до злато вредна победа на синоќешното гостување кај Виртус Болоња (88-79) во борбата за место во плејофот во Евролигата, за што меѓу најзаслужните беа и навивачите на овој тим, кои беа речиси во поголем број иако средбата се играше во Италија.

Црно-белите доминираа на теренот, но целото внимание на италијанската јавност беше насочено кон „Гробарите“, кои направија спектакуларно шоу на трибините. Видеата од атмосферата во Болоња погледнете ги ТУКА.

Партизан сега има скор 15-12 и е на шестата позиција на евролигашката табела, на седум кола до крајот на регуларниот дел од шампионатот. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @pbg.news