Филиповски збесна на тајм-аут: Ги пцуеше кошаркарите на Партизан (ВИДЕО)

Партизан загуби на гостувањето кај Метрополитанс со 79-62 во рамки на Европкупот. Тренерот Саша Филиповски во текот на целиот натпревар не беше задоволен од играта на неговите избраници. 

Словенецот со македонско потекло при еден тајм-аут ги целосно ги загуби нервите и почна на висок тој да ги пцуе играчите.