Навивачите на Црвена Звезда не уживаа во настапот на кошаркарите против екипата на Алба, но затоа можеа да се опуштат во претставата која ја прикажаа чирлидерките на српскиот гигант.

Чирлидерките на Ц. Звезда во петокот имаа уште еден настап за паметење, а една од нив привлече големо внимание на јавноста.

Маријана Митровиќ е една од најзгодните чирлидерки во Евролигата, а тоа го докажуваат и нејзините провокативни слики на Инстаграм.