Ужас на трка во Шри Ланка - загинаа седум лица, а 20 се повредени! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На мото-трка која се одржуваше на патеката „Фокс Хил“ во Шри Ланка загинаа најмалку седум лица, а 20 се повреди кога автомобил влета во публиката.

Возилото со голема брзина удри во луѓето кои беа покрај патеката, а на социјалните мрежи се појави видео од несреќата.

„Вкупно 27 лица се пренесени во болница, од кои 10 го загубија животот“, кажа портпаролот на полицијата.