Со новиот имиџ Хамилтон не личи на себе! (ФОТО)

Изминатите неколку години се навикнавме актуелниот шампион во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, постојано да го менува својот имиџ кога е во прашање косата.

Од врзана коса, кратко ишишан, дојде редот да стане и „пуцвал“, а со новата фризура Британецот се пофали на социјалните мрежи.

Некои сметаат дека убаво му стои, некои и не баш, но сите се согласни дека со оваа фризура е непрепознатлив!

И додека е надвор од патеката, тој знае како да привлече внимание на себе, а изминатите неколку дена неговите фанови можеа да се изнагледаат во објавите кои ги споделува на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caveman ting👹

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on