Маркез летна преку мотоциклот, па се лизгаше неколку метри по патеката (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во Мото ГП, Марк Маркез се здоби со повреда на раката откако имаше тежок пад на вториот тренинг пред трката за Големата награда на Германија.

Маркез летна преку мотоциклот, по што се лизгаше неколку метри по патеката, но и покрај повредата ќе може да вози в недела.