Култхард седна во кафеана во Белград, свирачите му свиреа - брмчење на Формула (ВИДЕО)

Легендарниот Дејвид Култхард, поранешен возач во Формула 1, вчера возеше болид на Ред Бул низ улиците на Белград, а откако заврши шоуто, Шкотланѓанецот домаќините го однесоа во кафеана и таму се случи – вистинско шоу.

Околу легендата дојдоа свирачи, ама наместо песна Култхард од еден од нив на виолина, му отсвири перфектно звук на Формула, па Шкотланѓанецот потоа симулираше како го вози болидот. Првично се збуни, но потоа се насмеа и аплаудираше.

Видеото веднаш стана вирално, а го изнасмеа регионот.