Инцидент во Ле Ман: Бањаја и Вињалес паднаа, па сакаа да се тепаат (ВИДЕО)

Трката за Големата награда на Франција ја одбележа сериозен инцидент, откако паднаа Франческо Бањаја и Маверик Вињалес.

Вињалес загуби контрола врз својот мотоцикл и притоа го закачи и Бањаја, а Италијанецот се изнервира и тргна да се пресмета со неговиот ривал.