Ферстапен по трката во С. Арабија: Сите се среќни во тимот, но јас не сум!

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Ферстапен заврши на втората позиција на трката во Саудиска Арабија, иако тргна од 15. место.

Серхио Перез беше најбрз во Џеда, а веднаш зад него заврши Ферстапен, кој вели дека не е среќен со резултатот.

„Стигнав до второ место и сите се среќни во тимот, но јас не сум. Не дојдов да бидам втор, морав да бидам подобар“, кажа Ферстапен.