Урнебесна прослава на Гвардиола по гол на Халанд (ВИДЕО)

Манчестер сити славеше со 5-0 против Копенхаген во третото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ), додека Ерлинг Халанд повторно постигна два гола за премиерлигашот, но сепак интересна беше реакцијата на тренерот Пеп Гвардиола.

Гвардиола прослави на необичен начин и ретко го гледаме во вакво светло, но мајсториите на Халанд очигледно ептен го израдуваа искусниот стратег.