Спектакл во Париз: Икарди го предводи ПСЖ, Реал ќе напаѓа со Азар, Бензема и Бејл (ФОТО)

Вечерва нè очекува вистински спектакл во Париз, кадешто ПСЖ го пречекува Реал Мадрид, а пред стартот на мечот беа објавени стартните состави.

Мауро Икарди ќе го предводи нападот на ПСЖ, додека во тимот се уште и Навас, Бернат, Кимпембе, Силва, Мунир, Верати, Гуеје, Маркињос, Ди Марија и Сарабија.

Од другата страна на теренот ќе настапат Куртоа, Карвахал, Милитао, Варан, Менди, Крос, Касемиро, Родригез, Азар, Бензема и Бејл.