Реал Мадрид ослабен ќе го пречека Унион Берлин

Поранешниот шпански и европски шампион Реал Мадрид утре ќе ја почне групната фаза од Лигата на шампиони (ЛШ), а прв противник ќе му биде Унион Берлин.

Тренерот Карло Анчелоти кажа дека на мечот против бундеслигашот не може да смета на Дани Карвахал, а на негово место ќе настапи Лукас Васкез.

„Има проблеми и утре ќе оди на медицински прегледи. Ќе го оставиме да се одмори, се надеваме дека не е ништо сериозно“, кажа Анчелоти.