Морено од пенал му носи водство на Вилјареал во Загреб (ВИДЕО)

Динамо Загреб губи со 0-1 од Вилјареал во првиот четвртфинален натпревар од Лига Европа, откако Џерард Морено од белата точка погоди за гостите и така им носи важна предност.