Леао ја помина цела одбрана на Њукасл и на крај - се посрамоти! (ВИДЕО)

Милан одигра одлично прво полувреме против Њукасл, во првото коло од Лигата на шампионите, со 11 удари кон голот, со многу шанси, но ниту еден гол. Најголемата шанса ја пропушти Рафаел Леао во 34. минута, кога мина неколку играчи на Њукасл, за на крај да се посрамоти и да ја промаши топката, сакајќи да погоди со пета.