Хаос во Загреб: Полските ултраси се судрија со Бед блу бојс (ВИДЕО)

Динамо Загреб утре ја дочекува Легија во рамки на првиот натпревар од третото квалификациско коло во Лигата на шампиони. 

Околу 80-90 навивачи на полскиот тим вечерва во Загреб се степале со навивачите на домашниот тим популарните Бед блу бојс. Иако полицијата интервенирала сепак дошло до општ хаос низ улиците на хрватскиот главен град. Навивачите биле вооружени со палки, камења, факели и разни тврди предмети. Искршени се неколку ресторани и кафулиња, каде навивачите ја почнаа тепачката. 

Повеќе можете да прочитате ТУКА.