Бекер прогласен за најдобар голман според „Франс Фудбал“ (ВИДЕО+ФОТО)

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, сосема заслижено ја освои наградата за најдобар голман при изборот на „Франс Фудбал“.

Тој зад себе ги остави Марк Андре тер Штеген од Барселона и Едерсон од редовите на Сити.