Албанецот Даку по ремито со Хрватска: Пи*ка им мајчина на Србите и Македонците (ВИДЕО)

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем скандал направи Мирлинд Даку кој по дуелот ја пцуеше и Македонија.

Наместо како спортист да ги смири страстите меѓу навивачите, Даку уште повеќе ги разгоре страстите и водеше навредливо скандирање.