Адеми се изнервира по провокациите, па почна да пцуе еден навивач! (ВИДЕО)

Капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми не можеше да му помогне на својот тим кој загуби од Рапид Виена со 1-2, но беше присутен покрај теренот за да им даде поддршка.

Додека беше покрај клупата, почнаа провокациите на негова сметка од трибините, па Адеми се изнервира и влезе во вербална пресметка со еден човек, по што паднаа и пцовки.

Моментот може да го погледнете на 1.09 од видеото.