Миовски и соиграчите го „избркаа“ тренерот на Глазгов Ренџерс!

Глазгов Ренџерс вечерва остана без тренер, откако управата на клубот објави дека ја прекинала соработката со Мајкл Бил.

Неочекуваната промена дојде по вчерашниот шокантен пораз на „ренџерите“ на домашен терен од Абердин (1-3), тимот за кој настапува македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски. Нашиот фудбалер беше во стартниот состав на гостите, но не се запиша во листата стрелци, а беше најлошо оценет во својата екипа, одигрувајќи го можеби најлошиот меч по доаѓањето во Шкотска.

За Г. Ренџерс ова е трет пораз по седум меча во шкотското првенство, што скапо го чинеше Бил, без разлика на победничкиот старт на групната фаза од Лига Европа, каде што тимот од Глазгов почна со триумф над Бетис (1-0).