Алиоски пред натпревар се мотивира на ептен – чуден начин (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езгјан Алиоски, е во центарот на вниманието на аглиската јавност по синоќешниот триумф на неговиот Лидс на гостувањето кај Престон (2-0), но не поради тоа што го прикажа, туку поради начинот на кој се мотивираше пред излегувањето на терен.

Тој го тресеше подвижниот тунел низ кој фудбалерите излегуваат, што, секако, не остана незабележано.