Вејн Руни би можел да игра против „својот“ Манчестер јунајтед во ФА Купот

Вечерва беше извршена ждрепката за 5.коло во ФА Купот и познати се можните двојки. 

Најинтересно ќе биде доколку Дерби Каунти на Вејн Руни успее да го мине Нортемптон во четвртата рунда, потоа ќе игра против Манчестер јунајтед. Оваа рунда може да донесе и големо дерби, бидејќи Челси ќе игра со победникот од дуелот помеѓу Ливерпул и Шрузбери. 

ОСТАНАТИТЕ ДВОЈКИ СЕ
Шефилд Вендздејн - Манчестер сити
Рединг или Кардиф - Шефилд јунајтед
ВБА - Њукасл или Оксфорд
Лестер - Ковенти или Бирмингам
Саутемптон или Тотнем - Норич
Портсмут - Бормут или Арсенал