Урнебесен автогол на Гранада: Ова го има само на видеоигра (ВИДЕО)

Атлетик Билбао и Гранада ремизираа 2-2 во рамки на 15.коло во Ла Лига. 

 Домашниот тим беше пред пораз, но за нивна среќа гостите си постигнаа урнбесен автогол, кој му беше препишан на голманот Максимиано. Мора да се истакне дека тој имаше најмалку вина во целата ситуација, бидејќи одбраната целосно потфрли и реагираше аматерски.