Таман Анчелоти го најави враќањето на Ѓулер, Турчинот пак се повреди!

Пред неполни два часа тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти го најави враќањето на турскиот суперталент Арда Ѓулер за кого „кралевите“ дадоа 20 милиони евра за да го земат од Фенербахче, а Турчинот експресно на тренингот се – повреди.

Според информациите од Мадрид, на последниот дел од тренингот, Ѓулер повторно заработил мускулна повреда и сега го чека пауза од три недели и нова пауза.

Турската ѕвезда се повреди во завршницата од предсезоната во САД, по што мораше да се врати во Мадрид и да изврши операција, па повеќе од месец и половина беше првата пауза после доаѓањето во најтрофејниот светски клуб.