Снежна бура го одложи мечот Барнли – Тотнем

Снежната бура која го зафати Островот одложи еден од денешните четири меча во пладневниот термин во англиската Премиерлига, па во Барнли нема да се игра фудбал, а требаше да гостува лондонски Тотнем.

Поради безбедносни причини, од неспособноста да се исчисти теренот, ама пред се пристапот кон стадионот, одлучено е мечот да не се игра. А, дека тешко ќе има фудбал, беше реакцијата на новиот тренер на Барни, Сем Даш кој гледаше како снешко се прави на теренот, зашто бурата донесе голема снежна покривка на теренот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sky Sports (@skysports)