Синот на Диего Симеоне ќе игра заедно со Елиф Елмас!

Управата на Наполи обезбеди одлично засилување во пресрет на новата калчо-сезона, откако објави дека постигнала договор за трансфер на напаѓачот на Верона, Џовани Симеоне.

Станува збор за синот на тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, чиј премин меѓу наполитанците го потврди и Фабрицио Романо, најдобро информираниот фудбалски новинар во Европа.

Симеоне следната сезона би ја играл како позајмен фудбалер за сума од 3м5 милиони евра, додека Наполи ќе има опција да го откупи неговиот договор за 12 милиони евра на крајот од претстојното првенство.