Се гледа ефектот на Конте: Тотнем го совлада Брендфорд (ВИДЕО)

Тотнем врза две победи по ред во Премиерлигата откако вечерва го совлада и Брентфорд со 2-0 во рамки на 14.коло. 

Серхи Канос си постигна автогол за 1-0 во 12.минута од натпреварот. Победата на Спарс ја осигура Хјонг-Мин Сон во 65.минута.