Роналдо му дал ултиматум на Мендеш: Ако не потпишам со Баерн или Челси - завршивме!

Кристијано Роналдо замина од Европа и потпиша за Ал Наср од Саудиска Арабија со што стана најплатен фудбалер во свеотт.

Португалецот во новиот клуб ќе заработи огомно богатство, а во медиумите се појави приказна за разделбата на Роналдо и неговиот поранешен менаџер Жорж Мендеш.

„Мундо Депортиво“ објави дека Роналдо ја прекинал соработката со Мендеш затоа што менаџерот не му обезбедил состанок во Баерн Минхен или Челси.

Мендеш разговараше со раководството на Баерн и Челси, меѓутоа не успеа да договори трансфер на португалската ѕвезда, по што Роналдо си замина од Европа.