Официјално: Томори потпиша нов договор со Милан!

Англискиот дефанзивец Фикајо Томори потпиша нов договор со италијанскиот шампион Милан, каде што ќе остане до 2027 година, а притоа ќе заработува 3,5 милиони евра годишно плус бонуси.

Томори пристигна во Милан во јануари минатата година од Челси, по што блесна во дресот на „росонерите“, кои го откупија неговиот договор за 29 милиони евра.

Дефанзивецот минатата сезона одигра 40 меча вкупно за Милан, а притоа постигна еден гол во Лигата на шампиони.