Милан Илоски се сели во дански Нордсјеланд

Фудбалерот од САД со македонско потекло, Милан Илоски до крајот на годината ќе остане во Оринџ Каунти, по што ќе се пресели во дански Нордсјеланд.

Илоски игра на крилната позиција во Оринџ каунти и во 2022 година настапи на 33 меча, а притоа постигна 23 гола и шест асистенции за тимот.

„Немав дилема за мојата одлука, со нетрпение чекам да се преселам во Нордсјеланд. Се надевам дека ќе ја оправдам довербата на сите во тимот“, вели Илоски.