Голманот на Елче не можеше да поверува дека Меси го сака неговиот дрес (ВИДЕО)

Барселона со 3-0 го совлада Елче во рамки на Ла Лига, а Лионел Меси беше главен на теренот со два гола. 

По завршувањето на натпреварот голманот на гостите Едгар Бадио му го побара дресот на Аргентинецот. Капитенот на Барселона веднаш се согласи, но го изненади Едгар кога и тој го побара неговиот дрес.