Кутињо ќе го носи бројот на Кројф во новата сезона (ВИДЕО)

Филипе Кутињо ќе остане во Барселона следната сезона и ќе добие шанса во тимот, а денеска Бразилецот избра нов број ќе го носи за новите предизвици.

Тренерот Роналд Куман ќе му даде шанса на Кутињо да покаже зошто Барселона го купи од Ливерпул, а денеска фудбалерот избра да го носи бројот „14“ на легендарниот Јохан кројф.