Крос со својата одлука за иднината ги растажи навивачите на Реал Мадрид

Германскиот фудбалер Тони Крос пристигна во Реал Мадрид во 2014 година, по што стана еден од најважните членови на екипата, но има договор до 2023 година.

Крос неодамна доби понуда за да ја продолжи соработката, но Германецот не сакаше да стави потпис на нов договор затоа што смета дека не е вистинско место за преговори.

Германецот планира да почека до почетокот на следната сезона, по што јасно ќе каже дали ќе ја продолжи кариерата или ќе оди во пензија затоа што неколку пати повтори дека нема намера да игра фудбал ако тоа му направи сериозни здравствени проблеми.