Јунајтед бара 120 милиони фунти за Рашфорд, Тен Хаг објави – нема шанса да си оди!

Манчестер јунајтед побарал 120 милиони фунти за англискиот репрезентативец во своите редови Маркус Рашфорд, откако вчера бомбастично беше објавено дека се започнати преговори за негов трансфер во Пари Сен Жермен.

Според информациите на „ЕСПН“, ПСЖ за Рашфорд понудиле 60 милиони фунти, но „црвените ѓаволи“ немат намера да го продадат за таа сума и бараат двојно повеќе. Со ова, скоро да е невозможно да се случи трансферот, зашто преголема е разликата од понудата и побарувачката, но и поради ставот на менаџерот Ерик Тен Хаг за овој евентуален трансфер.

„Рашфорд е многу важен играч за нас, тоа може од прв ден да го видите и јас сум многу среќен што го имам во тимот. Дефинитивно не сакам да го загубам. Рашфорд е во нашите планови и тој ќе остане во Манчестер јунајтед“, рече Тен Хаг.

ПСЖ бара центарфор и веќе загуби една битка за да го донесе Џанлука Скамака од Сасуоло, кој замина во лондонски Вест Хем, а на Мауро Икарди, кој беше донесен за 70 милиони евра и не се снајде во француската престолнина веќе му е соопштено дека е слободен да си бара нов клуб.