Јаховиќ го матираше голманот на Кајзериспор и го врати Гецтепе во игра за победа (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ на отворањето на второто полувреме од мечот против Кајзериспор постигна гол за израмнување на резултатот (1-1), откако домаќините поведоа во 26. минута преку Парлак.