Фудбалерите на Барса на гости кај Меси, по ручекот се пееше „Шампиони, шампиони“ (ВИДЕО)

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, ги собра сите фудбалери од првиот тим на ручек во својата вила, со цел да се прослави големата победа над Валенсија (3-2) и да се продлабочи тимскиот дух во пресрет на клучните битки за титулата во Шпанија.

Радоста, но и сигурно солидното количество на вино, придонесе по неколку часа атмосферата да се вжешти, а од домот на Аргентинецот да се слуша како на цел глас се пее песната „Шампиони, шампиони“. Доказ за сплотеноста на Каталонците, пред можеби најважниот меч в недела против Атлетико Мадрид.

„Јорганџиите“ во моментов се лидери со 76 бодови, додека Барса и Реал Мадрид имаат по два помалку.