Осогово со урнебесен „твит“ ги уништи навивачите на Победа! (ФОТО)

Третолигашот Осогово се пласираше во осминафиналето на Купот на Македонија, откако денеска попладнево со минимални 1-0 ја совлада Победа. 

Кочанци победија уште пред да почне натпреварот, бидејќи на нивниот „Твитер“-профил објавија урнебесен „твит“ за да го исмејат противникот од Прилеп, поточно навивачите.