Борец без голман ќе примеше помалку голови од Шкендија! (ВИДЕО)

Актуелниот македонски шампион Шкендија со високи 4-0 славеше против Борец, а голманот на екипата од Велес, Бурхан Мустафа имаше кошмарен настап во Тетово.

Мустафа прими ептен пацерски голови, а посебно смешен е четвртиот погодок на Шкендија, зашто голманот поради лоша проценка не интервенираше, иако имаше можност. А, нешто слично се случи и при претходните голови.


Видео: Инфоспорт.мк