Тренерот на Хајдук ги измеша Ристовски и Трајковски по дербито со Риека (ВИДЕО)

Хајдук Сплит загуби во дербито против Риека со 0-1, а тренерот Мислав Кароглан по натпреварот направи необичен гаф.

Тренерот на Хајдук по дербито кажа дека неговиот тим имал одлична шанса преку Стефан Ристовски, но македонскиот фудбалер игра за Динамо Загреб.

Кароглан очигледно мислеше на напаѓачот Александра Трајковски, но за време на изјавата несвесно направи гаф.