Ѓоковиќ победи во судскиот спор против Рио - ќе добие и три милиони долари!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ чекаше долго време за градот Рио да му ја исплати договорената сума за учество на тениски меч, а денеска Судот пресуди во корист на Србинот.

Ѓоковиќ тогаш доби 650.000 долари од договорените 1,1 милион долари, по што Србинот го тужеше градот и по седум години Рио ќе мора да му исплати околу три милиони долари.