Брутален нокаут: Со нога го патосираше најдобриот кик-боксер (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кикбоксери во историјата, Џорџо Петросјан доживеа неверојатен нокаут против Супербон Бунчамек.

Во борбата за титулата до 70 килограми влезе со најдобриот резултат во историјата на кик-боксот, а тоа е 100 победи и два порази.

На почетокот на втората рунда Супербон го погоди со одличен удар со нога и така го испрати Петросјан на „спиење“.